Homework 4, due Monday, January 24, 2011

[1] Reading from our book: Read pages xi to xiv, and read Story 3 on page 7 and on page 20.

[2] Suppose you have a quarter. If mints cost 6 cents each and KitKats cost 7 cents each, how many of each should you buy to exactly use up your 25 cents?